Skip to main content

واژه گوماژ یک لغت فرانسوی و به معنای «پاک کردن» است. زمانی گوماژ یکی از متداول‌ترین لایه‌بردارهای صورت بود. اما پس از ابداع لایه‌بردارهای شیمیایی، همچون اسیدهای آلفاهیدروکسی، این فرآیند کمتر استفاده می‌شود. لایه‌بردارهای شیمیایی در مقایسه با گوماژ زمان کمتری می‌برند و در عین حال تاثیرگذاری بیشتری نیز دارند. با این حال، گوماژ یک محصول عاری از مواد شیمیایی است و از طریق اسیدهای میوه و آنزیم‌ها بر سطحی‌ترین لایه پوست تاثیر ‌می‌گذارد و برای انواع پوست مناسب است؛ بدین صورت، گزینه مناسبی برای همه افراد محسوب می‌شود.
یک لایه بسیار نازک گوماژ به صورت کرم یا خمیر بر روی پوست مرطوب قرار می‌گیرد و پس از ماساژ دورانی به مدت چند دقیقه، با شست‌و‌شو از روی پوست پاک می‌شود. بر خلاف اسکراب‌ها، گوماژ حاوی دانه‌های ساینده نیست و عوامل چسبناک درون آن همچون صمغ زانتان و آنزیم‌های موجود در آن باعث می‌شوند سلول‌های پوستی مرده از بدن حذف شوند و یک لایه تمیز از پوست باقی بماند. این ویژگی، گوماژ را به گزینه خوبی برای لایه‌برداری پوست‌های حساس و خشک تبدیل کرده است.

پیش از استفاده از محصولات لایه‌بردار در منزل بهتر است با یک فرد حرفه‌ای مشورت کنید. بر حسب نوع پوست، می‌توان برای لایه‌برداری پوست، یک یا دوبار در هفته از گوماژ استفاده نمود.
ممکن است افراد دچار حساسیت‌های پوستی به این فرمول‌ها واکنش نشان دهند، بنابراین همیشه پیش از استفاده از فرمول‌های لایه‌بردار، مواد اولیه آن را بررسی کنید. محصولات لایه‌بردار را نباید بر روی پوست‌های حساس و مسن استعمال کرد. باید از استعمال آن بر روی جوش‌ها یا ترک‌های پوستی اجتناب کرد. بهتر است بدانید که نباید گوماژ را با سایر فرمول‌های لایه‌بردار ترکیب نمود.

[col class=”span3″][bubble background=”#FFF” color=”#666″ border=”3px solid #ccc” author=”امینی(وب دیزاین)”]برای طراحی وب سایت خود با ما تماس بگیرید.شماره تماس:09391616679-02634205342[/bubble]
Support

Leave a Reply