Skip to main content

برای رسیدن به موفقیت باید خود را لایق موفقیت و توانگری بدانید. بیشتر افراد موفق خود را لایق این شرایط می دانند. چگونه می خواهید به هدفی برسید که خود را لایق آن هدف نمی دانید یا خود را در رسیدن به آن ناتوان می دانید؟ پس در قدم اول به توانابودن خود ایمان داشته باشید تا بتوانید قدم های بعدی را با اطمینان و قدرت تمام بردارید. بدانید که ذهن شما دارای قدرت نهفته ای است که اگر به آن دست یابید، می توانید کارهای فوق العاده ای انجام دهید. لازمه دستیابی به این قدرت درونی باور آن است.

خبر خوب این که شما هم می توانید… همچون سمبات هاکوپیان که خواست و توانست! به موفقیت دست یابید.

هاکوپیان چگونه هاکوپیان شد!

به عقیده او آینده زیباست و نگاه به گذشته نیز حکایت از هزاران تجربه دارد که هریک از آنها می تواند آینده ای زیباتر را ترسیم کند و بر همین اصل در یکی از روزهای بهاری سال 1349 شرکت هاکوپیان را با امکانات و سرمایه بسیار اندک، ولی با رویاهای بزرگ و اندیشه فرامرزی به عنوان یک مزون بنا کرد که در کمتر از سه سال به شهرت رسید و در ردیف بهترین های آن زمان قرار گرفت و بیش از 3 دهه قبل، با انتشار اولین ژورنال مد ایران به پیشینه افتخارآمیز هنر طراحی و رنگ آمیزی در نساجی پوشاک کشورمان اشاره کرد و هشدار داد که شایسته نیست که یان صنعت و هنر گرانبها را به حال خود رها سازیم، زیرا فردا برای بازنمایی آن دیر خواهد بود. با برگزاری نمایش مد آذرماه سال 1354 و انتشار اولین ژورنال مد ایران و گزارشی که رویترز از این نمایش مد به سراسر دنیا مخابره نمود، شهرت هاکوپیان از مرزهای ایران عبور کرد و رویای وی یکی پس از دیگری به واقعیت پیوست.

او از همان ابتدا ارکان اصلی کسب و کار را به درستی شناخته بود و می دانست که پول، اطلاعات و تکنولوژی در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. آنچه سازمان ها را از یکدیگر متمایز خواهد کرد، خلاقیت، نوآوری، زیبایی شناسی، انتخاب صحیح نیروی انسانی و آموزش مستمر آنان و درنهایت صداقت با مشتری است.

او این تفکر را چنان نهادینه کرد که امروزه همه همکارانش در سازمان، گوش به فرمان مشتری هستند و هر طرحی که به نظرشان می رسد ابتدا منافع و رضایت مشتری را در آن می بینند. بدین سبب سرمایه گذاری برای آموزش های گوناگون جهت رشد و بالندگی نیروی انسانی در بخش های مختلف با روش های نوین جهانی انجام می گیرد.

شرکت هاکوپیان در عمر 40ساله خود از فراز و نشیب های فراوانی عبور کرده، ولی از آنجا که همیشه دارای برنامه های مدرن درازمدت، کوتاه مدت و میان مدت بوده، همواره توانسته است به شایستگی از همه بحران ها عبور کند و نقش خود را به عنوان یک سازمان مسئولیت پذیر در کشور ایفا کند.

هاکوپیان یک شرکت خانوادگی است و موفق به دریافت 20 جایزه بین المللی از سال 1994 تا 2009 و دو جایزه ملی در سال 84 و 85 شده است و اینک با ایجاد زنجیره ای با سبک متفاوت در سراسر کشور، طراحی سیستم مشتری مداری نوین، استقرار تکنولوژی هزاره سوم، توسعه بخش های طراحی تولید و توزیع با ایجاد دو کارخانه تولید کت و شلوار کلاسیک و اسپرت و یک کارخانه تولید پیراهن که هریک در نوع خود در جهان کم نظیر می باشند و نیز همکاری با دانشگاه های کشور در رابطه با آموزش این رشته از طریق تدریس و نشر کتب حرفه ای و برقراری و حفظ ارتباط با تمامی مراکز مد اروپایی توانسته موجب ایجاد فرصت های مساعد برای سایر علاقه مندان به سرمایه گذاری در این رشته بود.

این برند توانسته است زمینه رشد این صنعت پاک و ارشمند را در کشور فراهم کند.

اینک در آستانه پایان دهه اول از هزاره سوم و آغاز دهه پنجم عمر پوشاک هاکوپیان، این برند به درستی می داند که سلیقه مشتریان در جهان به طور شگفت انگیزی تغییر یافته و مشتریان از تولیدات انبوه صنعتی قرن بیستمی به شدت خسته شده و در حال منسوخ کردن آن هستند و همه مشتریان در سطح جهان خواستار کالا و خدمات سفارشی می باشند که روحی هنری در آن احساس شود و این خواسته ها باعث به چالش کشیدن خلاق ترین شرکت ها در جهان شده اند.

Support

Leave a Reply