Skip to main content

بسیاری از طراحان جواهرات ، آغاز فروتنانه‌ای در کار خود داشته‌اند اما در نهایت با نام خود، به ایجاد سبک‌هایی منجر شدند که شور و اشتیاق زنان و مردانی که عاشق جواهراتی با کیفیت بالا و شکوهمند هستند را مجذوب و مسحور خود کردند.

در فهرست زیر، به ۱۲ طراح معروف جواهرات اشاره کرده‌ایم که سبک آنها تا دهه‌ها در بین سایر سبک‌ها برتری داشته است و آنها توانسته‌اند حضور قدرتمندی در ایجاد زیبایی بیشتر بین زنان و مردان سرتاسر دنیا با طراحی های منحصر به فرد خود با گوشواره‌ها، ساعت‌ها، گردنبندها، دستبندها و حلقه‌ها ایجاد کنند.

 
جواهرات دست ساز میکیموتو 
 
میکیموتو یک شرکت لوکس و سازنده‌ی جواهرات مرواریدی است. این شرکت توسط میکیموتو کوکیچی تاسیس شد، که فرهنگ استفاده از مروارید در بین جواهرات را برای اولین بار به خود اختصاص داد. اولین فروشگاه میکیموتو در سال ۱۸۹۹ در توکیو تاسیس شد، و سپس در لندن، پاریس، نیویورک، بمبئی، و سایر شهرهای بزرگ دنیا گسترش پیدا کرد. و جزو اولین جواهرات ژاپنی بود که توانست به شهرت بین‌المللی دست پیدا کند.
 
جواهرات میکیموتو به دلیل استفاده از مرواریدهای ساده، نفیس و طراحی‎های زیبا شناخته شده است، البته آنها زیورآلات مرواریدی که از پیچیدگی‌های بیشتری برخوردار است را نیز طراحی می‎کنند. میکیموتو به عنوان جواهرساز رسمی در مسابقات دختر شایسته  آمریکا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ و همچنین در مسابقات زیبایی دختر شایسته جهان از ساال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ بود.
 
 
جواهرات دست ساز بولگاری 
 
یک برند لوکس ایتالیایی و معروف در طراحی جواهرات، ساعت، عطر و هتل‌ها است. این برند توسط سوتیریوس وولگاریس پایه‌گذاری شد، یک جواهرساز یونانی که در سال ۱۸۸۱ به رم مهاجرت کرد. این شرکت در قرن بیستم رشد پیدا کرد تا به یک برند بین‌المللی و شناخته شده، به دلیل استفاده از ساختارهای فلزی در طراحی‌های خود، تبدیل شود که اغلب از اتصالات قدیمی و فلزات سنگین در طراحی‌های خود استفاده می‌کرد.
 
همچنین آنها به دلیل الماس‌ها و سنگ‌های قیمتی به کار رفته در جواهرات خود بسیار معروف بودند. یکی از طراحی‌های بی‌نظیر آنها، سِرپنتی است؛ مجموعه‌ای از جواهرات و ساعت‎ها که به شکل‌های مار، یا مارپیچ طراحی شده و اغلب به وسیله سنگ‌های قیمتی هموار تزئین می‌شوند. نام تجاری این شرکت بولگاری است که با حروف الفبای لاتین نوشته میشود.
 
البزابت تیلور به عشقی که به جواهرات بولگاری داشت معروف بود. او یک مجموعه گسترده از جواهرات مختلف با الماس و سنگ‌های قیمتی داشت که مخصوص او طراحی شده بودند، از جمله یک دستبند سرپنتی طلا که به منظور پیچیده شدن دور بازوی او طراحی شده بود. جواهرات شخصی او در نمایشگاه صد و بیستمین سالگرد تاسیس بولگاری به نمایش گذاشته شدند.
 
جواهرات دست ساز پیاژه 

پیاژه یک برند جواهرسازی لوکسِ سوئیسی است که توسط ژورژس پیاژه در سال ۱۸۷۴ تاسیس شد. این برند در ابتدای کار خود به دلیل طراحی ساعت‌های لوکس بسیار معروف بود؛ به خصوص ساعت‌هایی که با سنگ‌های قیمتی و طرح‌های رنگارنگ، تزئین شده بودند.

در طول قرن بیستم، پیاژه نیز شروع به ساختن جواهرات کرد، به خصوص مشغول ساختن قطعاتی با سنگ‌های تزئینی و الماس شد. طراحی آنها در هالیوود قدیم نیز، شکل طبیعی‌ خود را حفظ کرد، به خصوص مجموعه‌ی منحصربه فرد پیاژه رُز.
 
در سال ۲۰۰۸، پیاژه به وسیله گروه جواهرآلات لوکس، به عنوان ششمین برند معتبر جواهرسازی در سرتاسر دنیا، شناخته شد. جواهرات پیاژه اغلب توسط بازیگران و افراد معروف در مراسم افتتاحیه‌ها و فرش قرمزها، مورد استفاده قرار می‌گیرد، بازیگر زن اسکارلت جوهانسون، یک گردنبند زمردی و چسبان پیاژه را در سال ۲۰۱۵ در مراسم جوایز آکادمی به گردن انداخته بود.
 
 
جواهرات دست ساز گراف 
 
لورانس گراف حرفه طراحی خود را در انگلستان و در زمانی که ۱۵ سال داشت، اغاز کرد. او نزد یک جواهرساز حرفه‌ای، شاگردی می‌کرد. در سال ۱۹۶۰، او شرکت جواهرات الماس گراف را تاسیس کرد. در سال ۱۹۶۲، او چندین فروشگاه در منطقه جواهرفروشی لندن، باز کرده بود .
 
علاوه بر طراحی‌های پیچیده‌ی او در جواهرسازی با الماس، گراف به دلیل خرید و ساخت دوباره الماس‌های معروف نیز، شناخته شده بود. الماس‌های معروفی که او با آنها کار می‌کرد شامل مجموعه زرد والیس سیمپسون ویندسور، الماس ویتلسباخ (که کمی بعد نام آن به الماس ویتلسباخ-گراف تغییر پیدا کرد) و همچنین الماس لِسوتو پِرامیس بود؛ یک الماس سخت ک زمانی که گراف آن را خرید، ۶۰۳ قیرات بود.
 
 
جواهرات دست ساز بوکلاتی 
 
شرکت ایتالیایی بوکلاتی ، یک شرکت طراحی و ساخت ساعت و جواهرات است که از فروشگاه‌های زیادی در سرتاسر جهان از جمله پاریس، لندن، نیویورک، توکیو و هنگ کنگ برخوردار است. بوکلاتی به دلیل طراحی جواهرات پیچیده با سنگ‌های قیمتی شناخته شده است، که در طراحی‌های خود به یادآوری خاطرات دوران هنری هالیوود قدیم و هنر نو می‌پردازد. در بسیاری از طراحی‎های آنها، از حیوانات و حشرات مختلف استفاده شده است از جمله سنگ‌های قیمتی به شکل طاووس ها و یا اژدهایانی که در حال پرواز از درون مرواریدها بیرون آمده‎اند.
 
مجموعه‎های بوکلاتی در اغلب اوقات پس از ساخت و قبل از به فروش گذاشته شدن برای مشتریان، در سرتاسر دنیا به نمایش گذاشته می‎شوند. آخرین مجموعه بوکلاتی شامل «هنر در طلا، نقره، و جواهر» در موزه ملی اسمیسونیان در تاریخچه سال ۲۰۰۰ است، و همچنین نمایشگاه «حلقه‌هایی با سنگ‌های قیمتی طاووس نشان» که به مدت یکسال تمام در سرتاسر دنیا، به گردش در آمده بودند.
 
 
جواهرات دست ساز  ون کلیف اند آرپلز 
 
ون کلیف اند آرپلز، توسط آلفرد وان کلیف و پدر زنش، ساموئل آرپلز، در پاریس و در دوران هنر تزئینی، پایه‎گذاری شد. جواهرات وان کلیف اند آرپلز به دلیل داشتن طراحی‌های دلفریب و خیره‌کننده با الماس و جواهرات شناخته شده است. یکی از معروف‌ترین طراحی‌های آنها «مجموعه‌ی پررمز و راز» است که در سال ۱۹۳۳ به ثبت رسید، و به اندازه‎ای با ظرافت ساخته شده بود که دندانه‌هایی که سنگ‌ها را در جای خود نگه داشته بودند، تقریبا غیرقابل دیدن بودند.
 
ساخت مجموعه پررمز و راز، می‌تواند به بیشتر از ۳۰۰ ساعت کار بر روی هر قطعه نیاز داشته باشد، و تنها تعداد بسیار کمی از آنها در هر سال تولید میشوند. جواهرات وان کلیف اند آرپلز در بین افراد محبوب بسیاری از جمله الیزابت تیلور، گریس کلی، و شاهزاده ثریا بختیاری، دیده شده‌اند.
 

جواهرات دست ساز کارتیه

کارتیه توسط طراح فرانسوی جواهرات، لوئیس فرانسیسکو کارتیه در سال ۱۸۴۷ پایه‌گذاری شد. در طول دهه‌ی بعد، طراحی‌های انجام شده شده توسط کارتیه به یکی از سرشناس‌ترین جواهرات در سرتاسر دنیا تبدیل شد، که شعبه‌های مختلفی در سرتاسر جهان داشت و مرکز اصلی آن نیز در پاریس بود. کارتیه برای طراحی‌های کلاسیک و استفاده از نگین‌های گران‌قیمت و فلزات گرانبها، شناخته شده است.
 
در سال ۱۹۱۴، کارتیه اولین مجموعه‌ی «سنجاق سینه‌های پانتر» ویژه خود را عرضه کرد که به شکل یک پلنگ طراحی شده و با الماس‌ها و نگین‌های هموار پوشیده شده بود. «پانتر» به نمادی تبدیل شد که بیشتر از همه این برند را معرفی می‌کند. قطعات جدید پانتر نیز هر سال، تولید می‌شوند.
 
جواهرات کارتیه در اغلب موارد توسط مقام‌های سلطنتی در سرتاسر جهان برای مراسم تاج‌گذاری یا سایر مراسم دولتی، سفارش داده می‎شوند. این سفارش‎ها از جانب والیس سیمپسون، پادشاه ادوارد هفتم از انگلستان؛ مهاراجه پاتیالا، و شاهزاده گریس از موناکو صورت گرفته است.
 
 
جواهرات دست ساز هری وینستون 
هری وینستون شرکت تولید جواهرات و الماس هری وینستون را در سال ۱۹۳۲ تاسیس کرد. پس از مرگ او در سال ۱۹۷۸، این شرکت به کار خود ادامه داد، و در نهایت به شرکت پیشرو در ساخت الماس تبدیل شد، با این وجود این شرکت جواهرسازی همچنان با نام هری وینستون شناخته می‌شود. الماس، به عنوان قطعه مرکزی در جواهرات هری وینستون به شمار می‎رود، اگرچه در این جواهرات از سنگ‌های قیمتی دیگر نیز استفاده میشود.
 
در طراحی‌های وینستون، هنر پیکرتراشی و سنگ‌تراشی به میزان زیادی به چشم می‌خورد و اغلب به عنوان قطعات ساخته شده توسط هنرهای زیبایی به شمار می‎روند. علاوه بر طراحی‌‎های منحصر به فرد، هری وینتسون، به خرید و فروش جواهرات و قطعات قدیمی و قیمتی در ایالت‌های محبوب نیز می‌پرداخته است.
 
معروف‌ترین قطعه‌ای که تا به حال توسط هری وینستون خریداری شده است الماس امید بوده، که در سال ۱۹۴۹ از اولین والش مک کلین خریداری شد، که او نیز این قطعه را از کارتیه خریداری کرده بود. وینستون، الماس امید را، قبل از اینکه آن را به موزه‎ی ملی و تاریخ طبیعی اسمیسونیان اهدا کند، به مدت ۱۰ سال در اختیار داشت که این قطعه همچنان در این موزه قابل مشاهده است.
 
 
جواهرات دست ساز کریستین دیور 
 
کریستین دیور یک شرکت محصولات لوکس فرانسوی است که نام آن به دنبال طراح بنیانگذار آن، انتخاب شده است. او طراحی جواهرات را در دهه ۱۹۵۰ آغاز کرد. جواهرات دیور به منظور تکمیل کردن سایر محصولات لوکس این برند طراحی می‌شوند، به خصوص خط تولید محصولات خانم‌ها، و سبک آنها در نوع خود پررنگ و مسحورکننده است.
 
جواهرات دیور به دلیل استفاده از محوریت زنانه در طراحی‌های سنتی مردانه، شناخته شده است. دیور همچنین برای مجموعه‌ی جواهرات و سنگ‌های قیمتی تزئین شده  با شکل گل رُز بسیار محبوب است، که به خاطر گُل مورد علاقه‌ی کریستین دیور، این طراحی انتخاب شده است.
 
 
جواهرات دست ساز دیوید یورمان 
 
دیوید یورمان یک شرکت جواهرسازی امریکایی است که در سال ۱۹۸۰ توسط دیوید و سیبل یورمان در شهر نیویورک تاسیس شد. طراحی‌های آنها به دلیل معماری و پیکره منحصربه فردی که دارند، شناخته شده هستند، که این مسئله به این معناست که هم برای استفاده روزانه و هم برای استفاده در مراسم رسمی عصر و شب نیز قابل استفاده هستند.
 
معروف‎ترین طراحی آنها محصولات کابلی «موتیف» است، که از نقره پیچیده شده، پلاتین، یا سیم‌های طلایی ساده و یا تزئین شده با سنگ‌های قیمتی ساخته شده است. این طراحی کابلی در تمام مجموعه‎های دیوید یورمان به شکل دستبند، گردنبند؛ ساعت، مچ‎بند و سایر قطعات به کار رفته است. طراحی‎های دیوید یورمان توسط بسیاری از افراد مشهور در عرصه‌ی جدید از جمله تینا فِی، جنیفر گارنر، جسیکا لانگ و بلامی یانگ مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
 
در سال ۲۰۰۱، سازمان بشردوستانه و هنری دیوید و سیبل یومان تاسیس شد. جایزه فرشته‎ی دیوید یومان به افرادی اهدا شد که هدیه با ارزشی مثل زمان و سرمایه را به خیریه و هنر بخشیده بودند. دریافت‌‎کننده‎های این جایزه افرادی از جمله استیون اسپیلبرگ، التون جان، و لئونارد اسلاتکین بودند.
 
 
جواهرات دست ساز شنل 
 
شنل یک شرکت طراحی و مد لوکس فرانسوی است که در سال ۱۹۰۹ توسط طراح افسانه‌ای، گابریل کوکو شنل پایه‎گذاری شد. در آغازِ طراحی‌های کوکو؛ جواهرات شنل همیشه ترکیبی از سبک‌های زنانه و مردانه را دربر داشتند، و به منظور ستایش مجموعه لباس‎های آماده و لوکس برای زنان، طراحی شده بودند.
 
برخی از برجسته‎ترین طراحی‎های شنل شامل گردنبندهای بلند با مرواریدهای سفید و مشکی، سنجاق سینه‌هایی با سنگ‌های قیمتی و جواهرات آراسته شده به الماس هستند. جواهرات طراحی شده توسط شنل توسط بازیگران بسیاری از جمله مرلین مونرو، کاترین دنو، کیرا نایتلی، و جانگ زئی، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
 
 
جواهرات دست ساز اچ.استرن 
 
برند جواهرات لوکس اچ.استرن در سال ۱۹۴۵ در برزیل توسط اچ.استرن پایه‌گذاری شد، یک مهاجر آلمانی که بعدها به کمک پسر خود رابرت استرن به موفقیت دست پیدا کرد. استرن در اصل در زمینه سنگ‌های قیمتی تخصص داشت، اما کار خود را بر روی طراحی جواهرات معطوف کرد. در سال ۱۹۶۴، مجله تایم هانز را «پادشاه الماس و سنگ‌های رنگی، که قادر به پرده برداشتن از شخصیت نهفته در هر سنگ باارزشی است» نامید.
 
مجموعه جواهرات اچ. استرن به دلیل الهام‎ گرفتن‌های منحصر به فرد خود شناخته شده است، و بسیاری از این قطعات به منظور ادای احترام به یک شخص به خصوص یا یک رویداد فرهنگی ساخته شده‌اند. این الهامات از آنا بلا گیگر، دیان وون فورستنبرگر؛ و فیلم آلیس در سرزمین عجایب تیم برتون گرفته شده‌اند. طراحی‌های اچ. استرن، در بسیاری از موارد توسط افرادی مشهوری از جمله ریحانا، کیت بلانشت و کاترین زتا جونز، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
 
 

 

[col class=”span3″][bubble background=”#FFF” color=”#666″ border=”3px solid #ccc” author=”امینی(وب دیزاین)”]برای طراحی وب سایت خود با ما تماس بگیرید.شماره تماس:09391616679-02634205342[/bubble]

Support

Leave a Reply

Close Menu