Skip to main content


خواص فوق‌العاده روغن بادام تلخ در درمان و بهداشت

۱- تب‌بر

از زمان‌های قدیم، مواد تلخ، همواره به عنوان تب‌بر استفاده می‌شوند. دلیل آن ممکن است این باشد که تمام مواد تلخ، حاوی ترکیبات قلیایی و کمی سمی هستند. این سمیت و تلخی به طور موثر مانع از رشد عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها، تک یاخته‌ها و یا ویروس‌ها در بدن می‌شوند و در نتیجه باعث کاهش تب می‌گردند. به همین دلیل، روغن بادام تلخ در مقادیر بسیار کم نیز در استفاده به عنوان تب‌بر برای تب مزمن مورد استفاده بوده است.

۲- داروی ضد کرم

تلخی حاد و ماهیت سمی روغن بادام تلخ، در کشتن کرم‌های روده بسیار موثر است، اما باید آن را در غلظت کم استفاده کرد.

۳- ضد اسپاسم

روغن بادام تلخ، همچنین دارای خواص ضد اسپاسم عضلات است و برای رفع گرفتگی‌های بدن و ماهیچه‌ها کاربرد دارد.

 

۴- داروی آرام‌بخش و بی‌حس‌کننده

ترکیبات سمی آمیگدالین گلیکوزید موجود در روغن بادام تلخ، روی اعصاب و احساسات منفی و حتی درد تاثیر می گذارد. از این ماده برای آرامش‌ و تسکین موضعی استفاده کنید.

۵- ملین

این روغن باعث شل شدن عضلات روده می‌شود و فرایند هضم را مختل می‌کند، به همین خاطر در رفع یبوست شدید، می‌توان از دوز پایین آن استفاده کرد.

 

۶-ادرار آور

بدن انسان به طور طبیعی، تمایل به حذف مواد سمی داخل بدن از طریق عرق، ادرار و مدفوع دارد. به همین دلیل است که روغن بادام تلخ، در مقادیر بسیار کم می‌تواند از طریق ادرار کردن مکرر.به پاکسازی بدن و دفع سموم آن کمک کند.

این مصرف متعادل و اندک در از دست دادن وزن و ریلکس کردن بدن هم موثر است.

۷- ضد سرطان

تحقیقات اخیر نشان داده است که سمیت روغن بادام تلخ (به خصوص با توجه به حضور هیدروژن سیانید و یا اسید هیدروسیانیک)، برای مهار رشد سلول‌های سرطانی در انواع سرطان‌ها موثر است.

روغن بادام تلخ به تنهایی هم می‌تواند موها را درخشان، چرب و مقاوم کند همچنین از برای درمان شوره سر و افزایش رشد موها نیز استفاده میشود.
روغن بادام شیرین به بازسازی سطح پوست نیز کمک می‌کنند و حالت انعطاف پذیری آن را بهبود می‌بخشند دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضدالتهابی، تقویت کننده سیستم ایمنی و کاهندگی اثر زخم است.

برای مو بهتر است از روغن بادام تلخ و برای پوست از روغن بادام شیرین استفاده کنید.

نکته پایانی

ترکیبات سمی و تلخ موجود در روغن بادام تلخ، می‌توانند در اثر یک استفاده نادرست و اشتباه مشکل‌آفرین باشند. بنابراین در استفاده از آن به خصوص برای افراد بیمار، سالمندان و کودکان نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

[col class=”span3″][bubble background=”#FFF” color=”#666″ border=”3px solid #ccc” author=”امینی(وب دیزاین)”]برای طراحی وب سایت خود با ما تماس بگیرید.شماره تماس:09391616679-02634205342[/bubble]

Support

Leave a Reply